EDZÉS OTTHON
(néhány egyszerű,de hatásos gyakorlat)
|
|
|
1.Testtartásjavító, karcsúsító gyakorlat. | |
A hatás
Ez a fitballon elvégezhető hátizom-erősítő gyakorlat olyan izomcsoportokat dolgoztat meg, melyeket a nők rendszeresen elhanyagolnak alakformáló edzéseik során. Hatására javul a testtartás, magasabbnak, karcsúbbnak tűnhetsz, és az esetleges háti deréktáji fájdalmaid is megszűnhetnek. A feladat a hátizmokat erősíti, főleg azokat, melyek a gerincoszlop két oldalán húzódnak.
EDZÉSTERV
Hetente 2-3 alkalommal végezd el a feladatot szokásos edzéseidbe illesztve! Az egyes sorozatok között 45 másodperces pihenőt tarts! Ha nehezíteni szeretnéd a gyakorlatot, emeld karjaid magastartásba, és úgy végezd el! A feladat során a hátad középső részén kell érezned a fáradtságot!
A helyes végrehajtás
Feküdj rá a labdára hason, hogy tested a mellkasodnál, a hasadnál és a csípődnél támaszkodjon rá! Lábaid nyújtott helyzetben legyenek, lábujjakkal támaszkodj a talajra!
Karjaid tedd keresztbe a mellkasod előtt, hogy azok a labda előtt, függőleges helyzetben álljanak! Tekinteted a talaj felé nézzen!
(A)Hátizmaid segítségével feszítsd a törzsed hátrafelé, és közben karjaidat húzd hátra a tested mellett! (B) Csak a hasad és csípőd támaszkodjon a labdán! Vállaid is feszítsd hátrafelé, tekinteted előre nézzen!
Tartsd ki a mozdulatot egy ütemen keresztül, majd keresztezd karjaid a mellkasod előtt, és ereszkedj vissza a kiindulóhelyzetbe!
Végezz egy vagy két sorozatot egyenként 10-12 ismétléssel!
Gyakori hibák
Ne feszítsd túlságosan hátra a gerinced, megsérülhetnek a csigolyáid!
Ne húzd fel a vállaidat a füleid irányába, mert így idő előtt elfáradsz, de nem a kívánt módon!
Tartsd a hasizmaid folyamatosan megfeszítve, hogy könnyebben megőrizhesd a helyes testhelyzetet!
|
|
2.Ezzel a gyakorlattal feszes, szépen gömbölyödő idomokra tehetsz szert, amivel nagy sikert arathatsz a strandon. | |
A hatás
Ha csípőtájékodat alsócsigás gépen feszesíted, nemcsak a feneked vonalát formálod nőiesebbé, de a hátizmokat is erősíted. Az erősítés kábel segítségével egészen új kihívást jelent a megszokott súlyzós edzéshez képest. Ez a gyakorlat a fejlődésednek új lendületet ad, gyorsabbá teszi a változásokat az alakformálásban.
EDZÉSTERV
Hetente kétszer végezd a feladatot a szokásos edzéstervedbe iktatva. Nehezítheted a végrehajtást, ha nagyobb ellenállásokat használsz, vagy ha egy padon helyezkedsz el. Ez utóbbi esetben szűkebb lesz az alátámasztás lehetősége, nehezebbé válik az egyensúlyi helyzet megtartása.
A helyes végrehajtás
Csatlakoztass bokapántot az alsócsigás géphez, és rögzítsd a bal bokádon. Tegyél a gépre 5-10 kg-os súlyt, majd helyezkedj el térde-lőtámaszban a géppel szemben. Gerinced maradjon egyenes, a bal lábad pedig pontosan a géppel szemben legyen.
Feszítsd meg hasizmaidat, tekinteted szegezd a talajra. Hátad domborítása nélkül közelítsd bal térded a bal karhoz (A). Nyújtsd hátra bal lábad csípőmagasságban, lábfejed feszítsd vissza (B). Lassan hajlítsd be a térded, és végezd el a mozdulatot újra. A szükséges ismétlések után válts oldalt. Két-három sorozatot végezz egyenként 12-15 ismétléssel.
Gyakori hibák
Ne emeld a lábfejed csípőmagasság fölé, mert túlterhelheted gerinced ágyéki szakaszát. Ne engedd, hogy a vállad elforduljon, mert rontod az egyensúlyi helyzetet, és nem a megfelelő helyen (a farizomban) érvényesül az edzés hatása. Ne hagyd, hogy a hasad lógjon. Feszítsd meg, hogy könnyebben rögzíthesd a helyes testtartást.
|
|
|
3.A hátad szexisebb lesz, a derekad karcsúbb. | |
A HATÁS
Mérlegállásban (T egyensúlyi helyzetben) az evező mozdulatok megdolgoztatják hátad középsõ és a vállak hátsó részét, a hasat, javítják a testtartást, rendszeres gyakorlás után pedig derekad karcsúbbnak látszik majd tőle.
Egy lábon állva az egyenlőtlen súlyeloszlás arra is megtanít téged, hogyan stabilizáld tested, miközben valamit megemelsz - ez pedig kulcsfontosságú a gerincsérülések megelőzésében.
EDZÉSTERV
Hetente kétszer - 2-5 kg-os kézisúlyzót használva - végezz a gyakorlatból karonként 2-3 sorozatot, egyenként 12 ismétléssel. Nehezítésként úgy is csinálhatod, hogy mindkét kezedben egy-egy súlyzót fogsz.
A helyes végrehajtás
1. Fogd a súlyzót a bal kezedbe, a jobb kezed tedd csípõre, húzd fel a talajról a bal lábad, térded maradjon enyhén hajlított. Csípőből dolgozva ereszd le a törzsed a talajjal párhuzamosan, húzd be a hasad, a váll és a csípő vonala a földön lévő lábbal derékszöget zárjon be. 2. Nyújtsd bal karod a talaj felé, tenyered jobbra (befelé) nézzen. Emeld hátra a lábad csípőmagasságig (ehhez kapaszkodj meg egy padban, ha szükséges), míg tested egyenes vonalat nem formáz (A). 3. Tartsd meg ezt a pozíciót, s miközben hajlítod bal könyöködet, húzd a kézisúlyzót a törzsed felé, felkarod a test mellett tartva. (B) 4. Engedd vissza karodat, majd ismételj. Végezd el a gyakorlatot a másik karoddal is.
Gyakori hibák
1. Ne engedd a csípőd vagy a vállad elfordulni, mikor felhúzod a könyököd. Sérülés akkor történhet, amikor egyszerre emelsz és fordítasz.
2. Ne görbítsd a gerincedet, ne lógasd a fejedet, mert azzal túlterheled hátad középsõ részét.
3. Ne emeld a lábad csípőmagasság fölé, mert így a hát alsó szakaszát terheled.
| | | |